HİZMETLERİMİZ

ABS-ESP ÜNİTE ONARIMI

kocaeli ve izmit abs ve esp ünite onarımı

ABS-ESP ÜNİTE ONARIMI

Abs ve Esp üniteleri programlama ve onarımında %100 çözüm

ABS fren beyninin tamiri ve tekrar programlanması, gerekli testler yapılarak gerçekleştirilir. ABS, kullanıldığı taşıtın kararlılığını, manevra ve durma yeteneğini artırabilen bir fren sistemidir. Dört-tekerlek ABS, tekerlek kilitlenmesini önleyerek, sürücülere acil frenleme durumlarında kararlılık ve yön kontrolü sağlamaktadır. İlk kez 1936 yılında Almanya'da geliştirilen ve patenti alınan ABS, Almanca "antiblockiersystem." teriminden kısaltılmıştır ve İngilizcesi de benzer anlamdaki Anti-lock Brake System dir. ABS, her tekerleğin yakınında dönme hızını algılayarak tekerleklerin çekiş kaybettiği ve kilitlenmek üzere olduğunu algılayan sensörlere sahiptir. Elektronik kontrol ünitesi (ECU- Electronic Kontrol Unit) bu sinyalleri değerlendirerek, fren basıncını değiştirmek yoluyla tekerlek kilitlenmesini önleyen hidrolik kontrol ünitesine (HCU- Hydraulic Kontrol Unit) komutlar gönderir.

Günümüzde TUV araç muayene istasyonlarında, Fren sistemindeki sorunlar ağır kusur sayılması nedeni ile muayeneden geçmemektedir.

Kocaeli'de tüm araçlarınızda ABS beyni kaynaklı arızalarınızı en kısa zamanda ve çok düşük maliyetlerle giderip problemlerinizi çözmek için Ecu Center.

WhatsApp ile iletişime geç