HİZMETLERİMİZ

DPF İPTALİ

kocaeli ve izmit dpf partikül iptali

DPF İPTALİ

Avrupa normlarıyla üretilen yeni nesil araçlarda emisyon değerlerini düşürmek için bazı sistemler bulunuyor. Bu sistemlerle havaya salınan egzoz gazlarının zararlarının en aza indirilmesi hedefleniyor. Egzoz Gazı Devirdaim ve Dizel Partikül Filtresi emisyon değerlerini düşürmek için araçlara eklenen parçalardır. Dizel Partikül Filtresi dizel araçlarda yanma sonucu egzoz gazında bulunan partikülleri filtreleyip temizleyen ve egzoz sistemine bağlı çalışan bir parçadır. Motordan gelen zararlı gazların büyük kısmı dışarıya atılsa da bir kısmı filtre içinde kalır. Bir süre sonra biriken partiküller nedeniyle filtre tıkanır. Filtrenin dolu olduğu Ecu’ya iletilir ve göstergede dpf dolu uyarı ışığı yanar. Bu durumda filtrenin temizlenmesi bir çözümdür ama bu çözüm kalıcı değildir. Ancak birkaç günlük rahatlama sağlar.

Bir başka çözüm yeni parça takılmasıdır. Ama yeni parça da bir süre sonra tıkanacaktır. Ayrıca yeni parça oldukça pahalıdır. Sürekli parça değiştirmek maliyetleri çok arttıracaktır. En kalıcı ve düşük maliyetli çözüm ise dpf iptali olmaktadır. Dpf iptalinin araca hiçbir zararı olmaz. Ancak iptal işlemini uzman ve profesyonel kişilerin yapması gerekir. Dpf iptalini en güvenli şekilde metagarage ile yaptırabilirsiniz. Uzman personelimiz Ecu’ da bulunan yazılımı alır ve gerekli düzenlemeleri yaparak yeni dosyayı ecu’ ya yükler. Aracınız artık partikül filtresine ihtiyaç duymadan çalışmasına devam eder. Kontrollerde dpf iptali yapıldığı fark edilemez.

Özellikle dizel ağır vasıtalarda partikül filtresinin dolması sürücüye zor anlar yaşatır. Araç hırıltılı çalışmaya başlar, yakıt tüketimi artar, rampalarda çekiş gücü azalır. Dizel partikül filtresinin dolmasına en çok ülkemizde kullanılan yakıtın kalitesiz olması neden olmaktadır. Ayrıca motor yağından kaynaklanan kül ve motordan gelen kirli parçalar da dpf dolmasına neden olur. Uzun yollarda dpf sorunları yaşamamak için ağır vasıta araç dpf iptali yaptırmak en kesin çözümdür. Dpf iptali araca zarar vermez ama aracın egzoz emisyon standartları düşer. Euro 5 araç euro 4 e düşer. Ama bu durum egzoz muayenesinde sorun yaşanmasına neden olmaz. Firmamız hassas bir şekilde dpf iptali yaparak bu önemli soruna kesin çözümler sunmaktadır.

Kocaeli'de tüm araçlarınızda partkül dbf iptali Ecu Center.

WhatsApp ile iletişime geç