HİZMETLERİMİZ

ARIZA TESPİT

kocaeli ve izmit araç arıza tespiti

ARIZA TESPİT

Araçlarınıza arıza tespiti Ecu Center'dan

Artık bir elektronik makina haline gelen araç motorlarında, arızalar daha komplike ve tespiti daha karmaşıktır. Bir arızayla karşılaşıldığında, arızanın zamanında ve doğru olarak tespit edilmesi zaman ve para kayıplarını en aza indirmekte, arızanın yayılmasını engellemektedir. Yanlış arıza tespiti yanlış parçanın değiştirilmesine, daha sonra arızanın tekrarlanmasına sebep olmaktadır. Bu durumda müşterinin aracı bir deneme tahtasına dönüşür, tamir maliyeti artar.

Motor elektroniğinin karmaşıklığına ve arıza teşhisinin zorluğuna örnek olarak; fabrikadan yeni çıkmış sıfır kilometre ve henüz müşteriye satılmamış aracın haftalarca yetkili serviste çalıştırılamaması durumudur. Araçla ilgili tüm bilgiler, tüm teknolojik cihazlar, tüm arıza teşhis aletlerine rağmen, bazen hayalet arıza denen ve bir türlü teşhis edilemeyen arızalar olabilmektedir.

Aslında aracın üreticisi tarafından sağlanan ve o araçla ilgili tüm bilgileri- doğru arıza kodlarını- doğru tanımlamaları- arızanın nasıl giderilmesi gerektiğini işlem basamaklarıyla anlatan diyagnostik test cihazı, her şeyi oldukça kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır. Fakat bu imkandan tüm oto tamirhaneler – özel servisler yararlanamazlar, bu ekipmanlar ya hiç verilmez, ya da çok pahalı olarak lisansları sunulur ve bu pahalılık sebebiyle özel servisler bu ekipmanları almazlar. Bu durumda özel servisler genellikle tüm markalar için ortak geliştirilmiş (üniversal) "bilgisayarlı arıza tespit cihazları"nı (Diagnostics Scan Tool) kullanmaktadırlar; Örneğin Bosch KTS, Delphi Arıza Tespit Cihazı ve daha bir çok çeşit marka cihaz piyasada kullanılmaktadır.

Kocaeli'de tüm araçlarınızın arıza tespiti için Ecu Center.

WhatsApp ile iletişime geç