HİZMETLERİMİZ

CHIP TUNING

kocaeli ve izmit chip tuning

CHIP TUNING

Kocaeli'de Chip Tuningde marka Ecu Center

Günümüz teknolojisinde otomobiller, stabil ve istenilen verimlilikte çalışabilmesi için gerekli olan gelişmiş bir Elektronik Kontrol Ünitesi (ecu) tarafından yönetilmektedir, bu kontrol ünitesi motordan gelen çeşitli sensörlerin bilgilerini aracın bulunduğu şartlar altında, kullanıcının istekleri üzerine işler ve motorun optimum performansta çalışmasını düzenlemek için selenoidlere ve birtakım valflere sinyaller göndererek sağlar. Ancak özel ihtiyaç hallerinde bu kontrol ünitesine müdahale etmek gerekebilir, bu durumlara sınıflandırma yapacak olursak;

EGR ve ya DPF optimizasyonu,
Mevcut motor yazılımının yüksek performansa yönelik programlanması,
Yapılan mekanik modifikasyonlar sonucunda ihtiyaç duyulan performans artışı için araç yazılımın tekrar programlanması,
Motorun kullanım şartlarının farklılığından doğan ihtiyaçları karşılamak için araç yazılımın tekrar programlanması (ağır hizmet),
Yakıt ekonomisi hedefli yazılım programlanması.

Chip Tuning Nedir ve Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte emisyon değerlerinin azaltılması, araçların daha uzun ömürlü ve sağlıklı çalışabilmesi için günümüzde elektronik kontrol ünitesi (E.C.U.) kullanımı otomotiv üreticileri tarafından zorunlu hale gelmiştir. Chip Tuning işlemi, elektronik kontrol ünitesi içinde bulunan bazı paritelerin, müşterinin istekleri ve amaçları doğrultusunda yeniden düzenlenmesidir..

Chip Tuning İşleminin Motora Zararı Var Mı?

Otomobil üreticileri, pazara sundukları araçların motorlarını belirli emniyet katsayıları dahilinde sonsuz ömür hesabı yaparak limitlemekte ve bu araçları dünyanın her yerinde, her koşulda kullanılacak şekilde üretmektedirler. Limitler dahilinde yapılacak bir uygulamanın aracınız için zarardan çok faydasını görebilirsiniz.

İşlem Süresi Ne Kadar?

İşlem süresi, araca ve uygulama tipine göre değişmekte olup, 1 - 3 saat arasında değişebilmektedir.

Chip Tuning Garantiyi Etkiler Mi?

Araca sonradan yaptığınız her uygulama aracınızın garanti kapsamı dışına çıkmasına sebebiyet vermektedir. Pratikte ise yapılan işlem görünmezdir. Bu sebeple aracın hata kayıtları silinirken ve ya benzer durumlarda görülemez.

Serviste Güncelleme Yapıldı Ne Yapacağım?

Günümüz otomotiv firmaları ürettikleri araçlardaki yazılımı iyileştirmek amacıyla güncelleme yoluna gitmektedirler. Bu sebepten dolayı, aracınız üzerinden performans yazılımınız silinmektedir. Güncel yazılımınızı tekrar düzenliyor ve aracınızın alıştığınız gücüne kavuşmasını sağlıyoruz.

Orijinal Yazılıma Dönebilir Miyim?

Uygulama yapılmadan önce aracınızın orijinal yazılımı kendi bünyemizde kayıt altına alınır. Bu sayede istediğiniz zaman aracınızı eski haline getirebilirsiniz.

Kocaeli'de tüm araçlarınızın arıza tespiti için Ecu Center.

WhatsApp ile iletişime geç